KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14156192
*
nr 1415 6192
Oscar Brentzell
(1896-1966), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1950, skepp. Olja på duk, 48x59cm, yttermått inklusive ram: 61x72cm
Oscar Brentzell, svensk bildkonstnär född 1896, död 1966.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 augusti 2021
kl 20:43:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/8 03:51:15
1
Vinnande bud
30/8 01:32:53
2
150 kr
30/8 01:32:53
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Oscar Brentzell
Oscar Brentzell, svensk bildkonstnär född 1896, död 1966.
Läs mer om Oscar Brentzell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: marin marinmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar oscar brentzell skepp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30
*
Oscar Brentzell
Oscar Brentzell, svensk bildkonstnär född 1896, död 1966.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Oscar Brentzell
nr 1415 6192
Oscar Brentzell
(1896-1966), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1950, skepp. Olja på duk, 48x59cm, yttermått inklusive ram: 61x72cm
Oscar Brentzell, svensk bildkonstnär född 1896, död 1966.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 augusti 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/8 03:51:15 | 1 | Vinnande bud |
| 30/8 01:32:53 | 2 | 150 kr |
| 30/8 01:32:53 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Oscar Brentzell
Oscar Brentzell, svensk bildkonstnär född 1896, död 1966.Läs mer om Oscar Brentzell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: marin marinmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar oscar brentzell skepp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30



